Tadeusz Cymański

Tadeusz Cymański Tadeusz Cymański to barwna postać na arenie politycznej. Kariera polityczna rozpoczęła się od urzędu prezydenta miasta Malbork. W następnych latach poseł na sejm dwóch kadencji. W roku 2009 został wybrany europosłem do Europarlamentu.

Tadeusz Cymański to ceniony polityk, nie tylko własnej partii. Znany jest ze swoich przemówień i cytatów w sejmie. Jest bardzo lubiany przez media za swoją wymowę.

Ukończone studia na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1972 do 1978 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. W trakcie studiów dorabiał jako grabarz. Od 1978 do 1990 pracował w Oddziale Banku Gospodarki Żywnościowej w Malborku - stanowisko lustratora. W 1980 działał w NSZZ "Solidarność", przewodniczył Komisji Zakładowej "Solidarności" w malborskim oddziale BGŻ. 1989 do 1990 działał w Komitecie Obywatelskim, był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Malborku. W latach 1990–1998 pełnił obowiązki prezydenta Malborka, przez następne trzy lata zasiadał w radzie tego miasta. W latach 1990–1998 był członkiem Porozumienia Centrum, później do 2001 należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W okresie 2001–2002 działał w Przymierzu Prawicy. Od 2002 należy do PiS.

Od 1997 sprawował mandat posła na Sejm, początkowo z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 i 2005 był wybierany z ramienia PiS w okręgu gdańskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz czwarty uzyskał mandat posła.

W wyborach do Europarlamentu w 2009 r. wybrany w gdańskim okręgu wyborczym eurodeputowanym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www Cymanski.pl na której uzyskasz ważne oraz ciekawe informacje.

Szczegóły strony cymanski.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • O ptakach »

  Blog opisuje anatomię ptaków, zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną. Na blogu uzyskasz informacje o upierzeniu, układzie oddechowym i nerwowym ptaków. Dodatkowo na blogu często dopisywane są artykuły o najróżniejszych gatunkach ptaków. Artykuły blogowe często uzupełnione są ilustracjami. Zapraszam do odwiedzenia bloga o ptakach. Myślę, że znajdziesz tutaj odpowiednie informacje do napisania przecy z biologi i przyrody.

  Data dodania: 12 03 2010 · szczegóły wpisu »
 • Rolnicze poradniki »

  Na temat rolnictwa serwis, codziennie uzupełniany w nowe i praktyczne artykuły. Zapoznaj się z naszymi poradnikami na temat nowoczesnych metod prowadzenia gospodarstwa rolnego. Za darmo, a dodatkowo bez obowiązku rejestracji. Dodaj swój artykuł o rolnictwie śpiesznie, szybko i efektywnie. Najpopularniejsze ciągniki rolnicze, używane maszyny, zbożowe kombajny i inne.

  Data dodania: 14 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Chojnice »

  Regionalny portal informatyczny Chojnice.it to najświeższe wiadomości z całego powiatu chojnickiego, prezentujący informacje w dziedzinie IT. Poruszana tematyka to internet, komputery, nowe rozwiązania informatyczne w administracji samorządowej i wiele innych. Oprócz aktualności na stronie znajdują się także porady, testy, opinie, wywiady i reportaże, a także nowości na rynku. Dodatkowo opisujemy najnowsze informacje i wydarzenia z zespołu lokalnej Chojniczanki.

  Data dodania: 28 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Szale, Chusty, Apaszki Titofirma.pl »

  Sklep internetowy Titofirma.pl specjalizuje się w sprzedaży on-line apaszek, arafatek, szalików o bogatej palecie barw, kolorów i wzorów. Naszymi odbiorcami są osoby w wieku od 1-100 lat, a my pragniemy się spełnić ich wymagania. Proponowane przez nas produkty wyprodukowane są wyłącznie z naturalnych materiałów miłych dla skóry, przewiewnych takich jak bawełna, len czy wiskoza. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo dodatków, które podkreślą waszą urodę i cechy szczególne. Najmłodszym odbiorcom proponujemy kolorowe bandanki, skutecznie chroniące głowy pociech przed upalnym letnim słońcem. Młodzież licealna wyszuka dla siebie liczne wzory apaszek, szali i arafatek, które w efektywny i efektowny sposób będą spełniać funkcję zimowych szali. Dziewczęta i młode kobiety z pewnością docenią bogaty wybór rodzajów i form apaszek, szali, które będą wyjątkowym dodatkiem do ich codziennego stroju. Kobietom wyjeżdżającym nad wodę proponujemy atrakcyjne chusty pareo i sarong, które wydobędą z wasze piękno i podkreślą kobiecość. Wszelkie płatności są realizowane dzięki renomowanym portalom płatniczym, które gwarantują bezpieczeństwo przepływu gotówki w sieci.

  Data dodania: 23 11 2010 · szczegóły wpisu »
 • krolczasu.pl »

  Wraz z naszym zespołem tworzymy bloga, za pomocą którego chcemy wskazać Ci idealne metody pozyskiwania czasu! Wyrzuć ze swojego życia przeszkadzające obowiązki, całkowicie zbędne w codzienności. Dzięki nam dowiesz się, w jaki sposób nie tylko zaoszczędzić swój czas, lecz także z dnia na dzień zyskiwać go coraz więcej. Posty dodawane przez nasz zespół dotyczą szerokiego zakresu, który pozwoli Ci wybrać najlepszą formę zarządzania czasem.

  Data dodania: 25 07 2018 · szczegóły wpisu »