Tadeusz Cymański

Tadeusz Cymański Tadeusz Cymański to barwna postać na arenie politycznej. Kariera polityczna rozpoczęła się od urzędu prezydenta miasta Malbork. W następnych latach poseł na sejm dwóch kadencji. W roku 2009 został wybrany europosłem do Europarlamentu.

Tadeusz Cymański to ceniony polityk, nie tylko własnej partii. Znany jest ze swoich przemówień i cytatów w sejmie. Jest bardzo lubiany przez media za swoją wymowę.

Ukończone studia na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1972 do 1978 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. W trakcie studiów dorabiał jako grabarz. Od 1978 do 1990 pracował w Oddziale Banku Gospodarki Żywnościowej w Malborku - stanowisko lustratora. W 1980 działał w NSZZ "Solidarność", przewodniczył Komisji Zakładowej "Solidarności" w malborskim oddziale BGŻ. 1989 do 1990 działał w Komitecie Obywatelskim, był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Malborku. W latach 1990–1998 pełnił obowiązki prezydenta Malborka, przez następne trzy lata zasiadał w radzie tego miasta. W latach 1990–1998 był członkiem Porozumienia Centrum, później do 2001 należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W okresie 2001–2002 działał w Przymierzu Prawicy. Od 2002 należy do PiS.

Od 1997 sprawował mandat posła na Sejm, początkowo z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 i 2005 był wybierany z ramienia PiS w okręgu gdańskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz czwarty uzyskał mandat posła.

W wyborach do Europarlamentu w 2009 r. wybrany w gdańskim okręgu wyborczym eurodeputowanym.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www Cymanski.pl na której uzyskasz ważne oraz ciekawe informacje.

Szczegóły strony cymanski.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Acomputers - Strony WWW »

  Specjalizujemy się w tworzeniu stron internetowych, głównie dla małych i średnich Firm jak i osób prywatnych, oraz w tworzeniu sklepów internetowych dla wszystkich branż.Twoje biuro w internecie
  Strona www firmy to nie forma reklamy. To twoje biuro on-line.
  Im strona internetowa jest bardziej profesjonalna tym lepiej jest
  postrzegana przez Twoich klientów, a więc i bardziej dochodowa.


  Każda nasza realizacja strony www obejmuje:


  opracowanie koncepcji strony,
  indywidualny szablon graficzny strony,
  instalację systemu CMS,
  dodatki rozbudowujące jego funkcjonalność,
  wdrożenie treści,
  optymalizacja pod kątem pozycjonowania
  wydajny hosting w dobrej cenie

  Data dodania: 04 01 2010 · szczegóły wpisu »
 • Blog - rolnictwo »

  Prywatna strona polskiego rolnika z Wielkopolski. Na co dzień dodawane nowe artykuły oraz komentarze przez kilkudziesięciu rolników z całej Polski. Odwiedź prywatną witrynę prowadzoną przez doświadczonego rolnika. Na czasie technologia oraz sposoby prowadzenia gospodarstwa rolnego. Bezpłatny serwis na temat rolnictwa. Doradztwo rolnicze, Unia Europejska.Zapraszam serdecznie.

  Data dodania: 23 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Blog o szkoleniach, szkolenia informacje »

  Szkolenia - informacje - aktualności, to wszystko znajdziesz na naszej stronie. Blog Szkolenia uczy i radzi. Pomagamy gdy chodzi o kursy szkolenia, szkolenia biznesowe. Informacje u nas zamieszczone ułatwiają podjęcie wyboru. Jeżeli chcesz wybrać szkolenie najpierw zaczerpnij niezbędnych informacji. Nowo powstały blog o szkoleniach zbiera najważniejsze informacje dotyczące szkoleń. Wybór szkolenia pracowników już nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. Każde szkolenie jest specyficzne, wybór najlepszego nie jest prosty. Blog Szkolenia - informacje które poszerzą Twoje horyzonty.

  Data dodania: 05 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Hannah Montana »

  Najlepsza strona dla miłośników i wielbicieli przygód zabawnej Hanny Montany. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji o bohaterach serialu, ich zdjęcia, a także piosenki, filmy i gry z Hannah w roli głównej. Nie będziesz chciała się oderwać, gwarantujemy. Ale jak nie wierzysz, sprawdź koniecznie. Odwiedź naszą stronę już dziś i zobacz, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy.

  Data dodania: 30 09 2010 · szczegóły wpisu »
 • Gry przeglądarkowe »

  Gry przeglądarkowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Ich twórcy prześcigają się w pomysłach i jakości wykonania. Niektóre gry posiadają tak atrakcyjną grafikę, że ciężko uwierzyć iż jest to darmowe i nie wymaga instalacji. W dobie rosnącego zainteresowania tego typu rozrywką stworzyłem mój blog, który pomoże Ci znaleźć tytuły najbardziej przypadające do gustu. Zapraszam Serdecznie.

  Data dodania: 03 06 2011 · szczegóły wpisu »